Slide background
+
Kalite vaad eden anlayış ile tanışın..
Slide background
+
Bingöl (Merkez) İçmesuyu Kanalı İnşaatı
Slide background
+
Alken İnşaat Güvencesi ile..

Kurumsal Kimlik

Firmamızın kurucusu olan Kenan ALTUNGÖK, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1985 yılında mezun olmuştur.

1986 -1990 yılları arasında İller Bankası 12.Bölge Müdürlüğünde, 1990-1991 yılları arasında Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde Kontrol Mühendisi olarak görev yapmıştır.

1991-1997 yılları arasında Elazığ (Merkez) 2. Kısım kanalizasyon inşaatı proje müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

1993 yılında Kenan ALTUNGÖK şahıs firması kurularak taahhüt işlerine başlanılmıştır.

1995 yılında Alken İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. kurularak faaliyetlerini sürdürmüştür. Firmamız Türkiye’nin birçok bölgesinde İçmesuyu isale hatları, İçmesuyu şebekeleri, İçmesuyu depoları, Kanalizasyon kollektör hatları, Kanalizasyon şebekeleri, Yağmursuyu hatları ve Bina inşaatlarını başarıyla tamamlamıştır. 1999 yılından itibaren de İstanbul Büyükşehir Belediyesi İski Genel Müdürlüğüne bağlı Üsküdar, Beykoz, Kadıköy, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Çatalca bölgelerinde İçmesuyu ve Kanalizasyon yapım, bakım, onarım ve rehabilitasyon işlerini uzman kadrosu ve tam donanımlı araç gereçleriyle başarıyla tamamlamıştır.

Firmamız DSİ Genel Müdürlüğünün prestij projelerinden olan Bodrum 2. Kısım İçmesuyu İsale Hattı işini tekniğine uygun ve süresinde tamamlayarak teslim etmiştir.

Başa Dön